سه شنبه, 04 تیر 1398

هفته‌نامه شماره 563:  3 تیر 1398

فرماندار سیرجان به کمپین فرزندت کجاست پیوست

پاسارگاد: فرماندار سیرجان در نشست خبری‌اش در جواب سؤالی مبنی بر اینکه قول می‌دهید بعد از بازنشستگی‌تان مشاور گل‌گهر نشوید؛«اصلا این اتفاق نمی‌افتد. حتی قول می‌دهم بچه‌هایم هم در گل‌گهر نیایند. در ارتباط با اقوام نمی‌توانم قول دهم چون برای خودشان مستقل هستند. من به بچه‌هایم تاکید کردم هیچ زمان شغل دولتی نگیرید،دختر و پسرم دانش‌آموز و دانشجو هستند پسرم می‌خواهد عمران بخواند. به دخترم هم گفتم رشته آزمایشگاه بخوان و برای خودت آزمایشگاه بزن. البته هنوز فرزندانم کوچک هستند. فرزند آخرم هم تازه متولد شده است».

واکنش ضرغامی به چند برابر شدن قیمت پوشک

پاسارگاد: سید عزت‌الله ضرغامی در حساب توییتری‌اش نوشت: «قیمت پوشک چند برابر شده است! مطمئنم مسئولان دغدغه‌ی قیمت پوشک ندارند. تامین سریع مواد اولیه وارداتی آن باید در اولویت تخصیص ارز باشد. دولت باید سیاست صحیح فرزندآوری را بیشتر مراقبت کند. ما که بچه‌هامون را کهنه می‌کردیم. ولی خداییش الان دیگر نمی‌شود».

دیدار با رییسی یک دیدار کاملا کاری بود

پاسارگاد: شهباز حسن‌پور در واکنش به پخش تصویر ملاقاتش با ابراهیم رییسی در کانال‌های خبری گفت: این یک دیدار کاملا کاری بود و به درخواست نماینده مشهد انجام شد. او ادامه داد: کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس در مشهد جلساتی را به صورت فشرده برگزار کرد. در یکی از جلسات به دیدار آیت الله رییسی رفتیم و دیدار بعدی‌مان با شهردار و اعضای شورای شهر مشهد بود که از لیست امید هستند. وی تاکید کرد که این دیدارها به هیچ عنوان دیدارهای سیاسی نبودند.

تعداد امضای استیضاح‌کنندگان شریعتمداری به ۷۰ نفر رسید

ایلنا: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره استیضاح وزیر صنعت گفت: تعداد امضاهای استیضاح آقای شریعتمدرای به ۷۰ نفر رسیده است که اگر امروز وزیر بگوید امور را اصلاح می‌کند این استیضاح را پس می‌گیریم. حسینعلی حاجی‌دلیگانی ‌ درباره تعدیل نیروی  خودروسازان، گفت: شرکت‌هایی که چنین مساله‌ای را برای تعدیل نیروی خود مطرح می‌کنند یا دروغ می‌‌گفتند یا دروغ می‌گویند. بازار خودرو دچار نوسان شده است، پراید ۴۲ میلیون تومان شده است این اتفاق واقعا هیچ پاسخ توجیه کننده‌ای ندارد.